KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15707048
nr 1570 7048
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
"Grågäss". Signerad, daterad -79. Akvarell, bildmått: 20x29 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 19:15:41
12/10 20:40:39
Gunnar Brusewitz
Läs mer om Gunnar Brusewitz